Pro jediněčný pocit soukromí
Nezáväzný dopyt

Podomietkové rolety ROLLO integro

Podomietkové predokenné rolety zachádzajú do zabudovaného boxu, ktorý je skrytý pod omietkou. Roletový box sa zabudováva pod omietku a následne je skrytý fasádou. Nenarušia sa tak čisté línie domu či budovy.

 

Podomietkové predokenné rolety sú vhodné

 • do novostavby
 • ak vykonávate rekonštrukciu či novú fasádu
 • ak plánujete výmenu okien

 

6 dobrých dôvodov, prečo chcieť rolety

 

 1. Tepelne izolačné vlastnosti

  Vonkajšie rolety sú výborný tepelný izolant, ktorý v zime zabraňuje únikom tepla až o 40%, čím vám znížia náklady na vytápanie. V lete naopak nepustia dovnútra teplo.
 2. Ochrana proti slnečným paprskom a nežiaducim pohľadom

  Roletami môžete plynulo regulovať svetlo v interiéri až do úplného zatmenia. Stiahnutím roliet zabránite zvedavým pohľadom zvonka.

 3. Dlhšia životnosť okien aj parapetov

  Vďaka vonkajším roletám vám odpadne väčšina starostí s údržbou okien a parapetov, ktoré vydržia dlhšie v perfektnom stave.
 4. Výborné odhlučnenie

  Zatiahnuté rolety sú skvelý zvukový izolant. Oceníte vďaka nim kvalitnejší spánok nerušený hlukom zvonku.
 5. Štít pred poveternostnými vplyvmi

  Zatiahnuté rolety šetria okna pred nepriazňou počasia, ako sú lejaky, krupobitie, sneh či mráz.
 6. Zabezpečenie proti vlámaniu

  Rolety chránia aj pred zlodejmi, čím zvyšujú ochranu vášho majetku.

Inšpirujte sa ukážkami nami namontovaných vonkajších roliet > Fotogaléria

 

Ako môžete predokenné rolety ovládať

 • ručne - šnúrou, u väčších rozmerov potom kľukou

 • diaľkovým ovládačom pomocou elektromotora

 • spínačom na stene pomocou elektropohonu

Pomocou elektropohonu môžete ovládať aj niekoľko roliet súčasne, prípadne ich zapojiť do centrálneho systému ovládania.

 


 

  

  

  

  

Výroba podomietkových roliet

 

Roletové boxy sú vyrobené z valcovaného hliníka. Sú opatrené zatepľovacou vrstvou, ktorá zvyšuje izolačné schopnosti podomietkových roliet. Lamely sú vyrobené taktiež z hliníka, ktoré sú navyše vypenené izolačné PUR penou, ktorej zásluhou je roletový pancier odolnejší voči vonkajšiemu hluku či tepelným stratám. Kvalitný materiál, z ktorého je box aj lamelový pancier vyrobený, zaručuje dlhoročnú životnosť celého systému vonkajších roliet. Na spodnej časti roletového boxu je revízna klapka. Prípadné opravy sa preto uskutočňujú bez akýchkoľvek zásahov do stavby.

 

 

Súčasti vonkajších roliet

 

Roletový box

Do roletového boxu je upevnená hriadeľ, na ktorú sa navíja roletový pancier. Pancier s hriadeľom je spojený špeciálnymi závesmi, ktoré slúžia ako poistka proti nadvihnutiu spustenej rolety. Roletový box u INTEGRO roliet je schovaný pod omietkou. Tvar boxu je pravouhlý, vyrába sa z hliníka. Veľkosť boxu závisí na rozmeroch rolety.

 

Roletový pancier

Roletový pancier je hlavnou viditeľnou časťou rolety. Skladá sa z jednotlivých lamiel, vyplnených izolačnou polyuretánovou penou. Zakončený je spodnou dopadovou lištou, na ktorej je tesniaca guma. Roletový pancier sa navíja do boxu a po stranách je vedený lištami. Celý roletový systém tak veľmi účinne izoluje a chráni okná pred vonkajšími vplyvmi.

 

Vodiace lišty

Vodiace lišty kotvia roletu po stranách okna. Tvoria akési koľajnice pre manipuláciu s roletou. Vodiace lišty sa upevňujú na rám okna alebo v ostení.

 

Dopadová lišta

Svoju funkciu plní pri úplnom stiahnutí roliet. Uzatvára roletový systém do kompletného celku, ktorý obmedzuje tepelnú priepustnosť a funguje ako akustická izolácia.

20 % Zľava končí za...

Dnů
Hodin
Minut
Sekund

Poptávka